piątek, 18 kwietnia 2014

Urodziny Lady Sloth

13 kwietnia 2014 Lady Sloth (polska marka specjalizująca się w ubraniach w stylu Lolita) obchodziła swoje drugie urodziny. Z tej okazji powstała specjalna, mała seria zawierająca dwa nowe modele: spódnicę i sukienkę. Poniższe zdjęcia powstały w ramach naszej współpracy. Sukienka ujrzy światło dzienne już niedługo, na razie przyjrzyjmy się spódnicy.

Spódnica składa się z dwóch warstw szyfonu - części wierzchniej ozdobionej nadrukiem oraz czarnej podszewki wykończonej na dole trzema falbanami. Wierzchnia warstwa z printem jest nieco jaśniejsza od pozostałej części, jej odcień wpada w ciemną szarość. Materiał został ułożony w lejące kontrafałdy, dzięki czemu spódnica pięknie układa się na halce. Zresztą, jeśli chodzi o mój gust, uważam, że spódnice o tym kroju równie atrakcyjnie prezentują się i bez niej, choć w takim wypadku nie można już mówić o stylu Lolita, ponieważ nie jest to zgodne z kanonem. Ale do codziennej stylizacji - dlaczego nie.


Wszystkie ubrania Lady Sloth szyte są na wymiar. Dodatkowym plusem jest ściągacz i wiązanie gorsetowe, dzięki którym można idealnie dopasować spódnicę do swoich wymiarów (co jest dużą zaletą, jeśli ma się do dyspozycji manekin w rozmiarze większym od siebie, a spódnica ma pasować na obie sylwetki :).


Bardzo podoba mi się koronka użyta w tym modelu, ponieważ wygląda zarazem elegancko i dziewczęco. Widać ją w dwóch miejscach - na samym dole (jest to środkowa warstwa trzech falban) oraz w wycięciach z boku spódnicy.


Ubrania Lady Sloth jeszcze nigdy mnie nie zawiodły, uważam, że każda seria ma w sobie coś interesującego (moje ulubione to linia Winter Cemetery oraz Baroque Lady). Obecnie LS kończy ostatnie poprawki nad sukienką - jestem bardzo ciekawa jaki będzie ostateczny efekt.

1 komentarz: