wtorek, 29 lipca 2014

Underbust Mat Longline - nowy gorset Papercats

Pora na recenzję drugiego z niedawno zakupionych przeze mnie gorsetów marki Papercats.


Underbust Mat Longline został wykonany z "czarnej półmatowej tkaniny" - jak możemy przeczytać na stronie sklepu. Rzeczywiście materiał jest inny, niż było to do tej pory w przypadku klasycznego modelu Underbust - mat. Zarówno podszewka (lining fabric) jak i tkanina wierzchnia (fashion fabric) składają się z 50% z bawełny oraz z 50 % poliestru. Wierzchni materiał jest gładki, nieco śliski w dotyku, jednak nie błyszczy się w nachalny sposób. Przypomina tkaninę zastosowaną w gorsecie classic satin Rebel Madness.Nie jestem przekonana, czy był to całkowicie trafny wybór tkanin. Od razu po rozpakowaniu gorsetu zauważyłam, że przy busku od strony loops widać minimalne wybłyszczenie materiału. Nie jest to prawie w ogóle widoczne, jednak nie stanowi to dobrej prognozy na przyszłość. Prawdopodobnie z biegiem czasu wybłyszczenia zaczną pojawiać się także pod sznurkiem do wiązania.
Busk jest tak samo szeroki, jak w modelu Lace Longline. Znajdziemy pod nim underbusk usztywniony tkaniną.


Usztywnienie gorsetu to 14 metalowych fiszbin spiralnych oraz 2 metalowe fiszbiny płaskie znajdujące się po zewnętrznej stronie wiązania. Dzięki temu wiązanie jest proste i nie wygina się. Tak samo, jak w przypadku modelu Lace Longline, fiszbiny płaskie są bardzo szerokie - 1,5 cm.


Gorset posiada panel kryjący pod wiązaniem (wszyty na stałe) o szerokości 17 cm. Sznurek jest dobrej jakości, jednak oczka gorsetu nie są dostosowane do jego średnicy - są zbyt małe. To sprawia, że aby zasznurować gorset trzeba użyć większej siły, a sznurek często "blokuje się" podczas przeciągania przez oczka.


Szwy gorsetu są schowane do środka - underbust po wewnętrznej stronie wygląda bardzo estetycznie. Podszewka jest gruba i wysokiej jakości. Niestety nie ma taśmy wzmacniającej w talii.

Lamówka została wszyta z dużą starannością. Została wykonana z tego samego materiału, co wierzchnia część gorsetu.

Lining fabric

Modelowanie gorsetu bardzo mi odpowiada. Wcięcie w talii jest dobrze zaznaczone, a miejsca na biodra jest odpowiednio dużo. Jak widać na poniższych zdjęciach, gorset nie rozchodzi się na dole, tak jak było w przypadku modelu Lace Longline. Podczas sprawdzania wymiarów zauważyłam, że gorset jest o 1 cm krótszy z przodu, niż przewiduje tabela producenta.Reasumując, jestem bardzo zadowolona z tego nabytku. Obawiałam się, że krój longline będzie mnie pogrubiał i nie będę czuła się w nim komfortowo. Gorset jest jednak bardzo wygodny i daje naprawdę przyzwoite modelowanie sylwetki.

Szkoda, że do uszycia gorsetu nie wybrano bardziej przewiewnych tkanin oraz nie zastosowano taśmy wzmacniającej w talii. Poza tym, na dzień dzisiejszy nie mam innych większych zastrzeżeń. Zważywszy na jakość wykonania cena gorsetu jest śmiesznie mała - dostosowana do polskich warunków.

5 komentarzy:

 1. Jaki dobrałaś sobie rozmiar i przy jakich wymiarach, jeśli można spytać? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmiar gorsetu to XXXS - 18". Moje wymiary to 54 cm w talii, 67 cm pod biustem i 76 cm na linii kości biodrowych. Jeśli chodzi o sklepową rozmiarówkę to w zasadzie zawsze wybieram najmniejszy dostępny rozmiar.

   Usuń
 2. Jak długo zajmuje Ci wiązanie tego gorsetu?

  OdpowiedzUsuń