poniedziałek, 24 października 2016

Halloweenowe inspiracje w gotyckim stylu | Halloween inspirations in gothic style

Niektórzy je uwielbiają, inni całkowicie odrzucają, ponieważ „nie jest polską tradycją”. Halloween mimo sporej rzeszy przeciwników z roku na rok staje się u nas coraz bardziej popularnym świętem. Osobiście bardzo lubię ten zwyczaj i żałuję, że nie jest on u nas obchodzony z takim rozmachem jak na Zachodzie. Co roku staram się go kultywować i nawet gdy nie wychodzę z domu, obowiązkowo przebieram się w jakiś kostium i dekoruję całe mieszkanie. Moje tegoroczne przygotowania ruszyły już jakiś czas temu – zaczęłam od organizacji kilku tematycznych sesji zdjęciowych i uszycia pasujących ubrań. Wciąż jednak nie zdecydowałam się na przebranie, które założę 31 października.

Some love it and some reject it complete as not  being a polish tradition . Halloween despite a large opposition becomes more and more popular in Poland. I personally like this custom very much and it saddens me that it's not as popular here as it is in the states. Every year I try to participate and even if I'm staying home I dress up in a costume and decorate the whole apartment. This yeas I begun the preparations very early - I started with organizing a few costume themed photoshoots and sewing fitting clothes. I did not decide what I will be wearing 31 October.
Szukając pomysłów na strój zebrałam dla Was kilka propozycji od firmy Punk Rave, które szczególnie mi się spodobały. Na ich stronie można znaleźć gotyckie ubrania, które świetnie wpiszą się w wiele halloweenowych stylizacji.


While looking for inspiration I came across a few interesting positions from Punk Rave. On their page you can find gothic clothes that will fit well to the Halloween theme.


Z działu gotyckich sukienek moją uwagę przykuła prosta, ale efektowna kreacja idealna do przebrania Mortycji Addams.

In the section with gothic dresses this simple yet attractive creation is ideal for a Morticia Addams look.


 


Bardzo ciekawym rozwiązaniem typu 2w1 jest spódnica balowa, która posiada odpinaną dolną część, dzięki czemu można przekształcić ją w spódnicę ołówkową.

Very interesting choice is this  type 2 in 1 gothic skirt that has a detachable lower half and can transform into a pencil skirt.

W ofercie sklepu znajduje się cały dział z gotyckimi żakietami i frakami, które dopełnią strój wampirzycy albo wiktoriańskiej damy.  Najbardziej spodobał mi się ten model:

In the shop's offer there is a whole section of gothic jackets and tailcoats that will complete a vampire suit or ad victorian lady look. I really like this one:


Fajnie, że Punk Rave ma również coś dla panów.
Nice to see that there is something for the men also.  


W zeszłym roku przebrałam się za Marię Antoninę, tym razem chyba zrezygnuję z krynoliny. ;) 
Wybieram się na imprezę tematyczną z motywem przewodnim filmów Tima Burtona. Uwielbiam wiele jego starszych filmów, takich jak: Edward Nożycoręki, Sok z żuka, Gnijąca panna młoda oraz Batman. Ostatnio miałam okazję przygotować cosplay Kobiety Kot. Michelle Pfeiffer była w tej roli niesamowita, a scena w której szyje swój catsuit ze starego płaszcza była dla mnie jedną z inspiracji, by w dzieciństwie zacząć swoją przygodę z szyciem i projektowaniem.

Last year I was dressed as Marie Antoinette but this time i think I will pass on the crinoline :)
This year I will be attending a Tim Burton themed Halloween party. I love a lot of his scary movies like Edward Scissorhands, Beetlejuice, Corpse Bride and Batman. Recently I had an occasion to prepare a Catwoman cosplay.  Michelle Pfeiffer was incredible in her role and the scene where she is sewing her catsuit from an old coat was on of the inspirations that made me began sewing and designing.

Gorset: Timeless Trends Corsets


Jeśli nie macie jeszcze planów na weekend przed Halloween, serdecznie zapraszam na imprezę. :)
If you do not have plans for this weekend I invite you to the party :)

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam Twoje stylizacje! Zdradzisz co to za over z pierwszego zdjęcia?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham gotycki styl!! Pozdrawiam i zapraszam na:
  maggie-fashion-style.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne to pierwsze zdjęcie. Halloween zawsze na plus. Cieszę się, ze tu gdzie mieszkam (Szkocja) obchodzi się go całkiem 'hucznie' :)
  A filmy Burtona zawsze super, poza jego Alicją, której nie trawię. Ale Pani Peregrine nadrabia znów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko pozazdrościć. Ja się zawsze muszę naszukać dobrej przebieranej imprezy. Za to pomysłów nie brak, oczywiście w wampirzym klimacie (przykład )

   Usuń